Menu

MASZERUJ

chciałabym daleko, ale najczęściej maszeruję do pracy

jej brzuch

jol-ene

Nagle zrobiłam się ciężka. Podnieść się z łóżka ciężko, w wannie się podnieść ciężko, założyć skarpetki ciężko. Nagle poczułam się gruba. A i tak K. ciągle mówi, że mam najmniejszy brzuch ze wszystkich ciężarnych, które widuje na mieście (i w szkole rodzenia). To mnie nie pociesza. To powoduje, że oprócz tego, że czuję się ciężka i gruba, boję się, że chłopiec jest za mały albo ja mam za mało wód płodowych. Z lękami muszę dotrwać do wtorku, bo wtedy usg.

Pomaga mi moja nowa fascynacja naturalnymi i ekologicznymi kosmetykami. Niedawno pisałam o mydłach i balsamach, które zamówiłam na stronie 94b hand made. Na razie używam do mycia mydła mięta&cytryna i uwielbiam się myć. Kąpiel pachnie, mydło pieni się i skóra jest gładka. Mam jeszcze mydło biała czekolada, które zamierzam odpieczętować jutro. I mam mydło ziołowe rumianek&lipka, którym zamierzam spróbować myć włosy. Zapach mnie na razie nie rozkochał, ale mnie nie trudno rozkochać, więc jak zacznę używać... Jak skończą mi się te mydła zamierzam kupić coś lawendowego i nagietkowego, i co mnie tam jeszcze skusi. Zakochałam się w naturalnych mydłach! Całej rodzinie sprezentuję takie pod choinkę.

W tej samej firmie zamówiłam dwa balsamy: do ciała i stóp. Oba kocham. Choć jestem nieco zawiedziona opiniami o wydajności, bo mi ten do ciała schodzi w zastraszającym tempie. Ten drugi to przekleństwo K., bo codziennie musi go używać... do masowania moich stóp.

mydo

Dziś zrobiłam kolejne zakupy. W Miodowej Mydlarni zamówiłam odmładzający, różowy peeling ryżowy do ciała i sole do kąpieli o cudownej nazwie "las o poranku". Na samą myśl o kąpielach - po wizycie kuriera - mam ciarki na plecach. Brzmi to trochę dwuznacznie, ale od kuriera oczekuję tylko, że mi da paczuszkę i szybko zniknie.

 

A jeśli mowa o lesie o poranku, to może ktoś zna jakąś cudowną agroturystykę, do której jest możliwy dojazd koleją lub pks, i która ma wolne pokoje w terminie 12-15 sierpnia? Nagle okazało się, że K. ma wolny poniedziałek i chcemy gdzieś pojechać, na łono natury, ale wszędzie gdzie dzwonię lub sprawdzam - terminów wolnych brak. Chcę do lasu, nad wodę, w góry, w ciszę!

 

Na mój obniżony nastrój pomagają także wiersze. Bardzo kobiece, konkretnej poetki.

 

Anna Świrszczyńska "Jej brzuch"

Ma prawo mieć gruby brzuch,
jej brzuch urodził pięcioro dzieci.
Grzały się przy nim,
był słońcem ich dzieciństwa.

Pięcioro dzieci odeszło,
został jej gruby brzuch.
Ten brzuch
jest piękny.

 

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Sonadora] *.man.generacja.pl

  Piękny ten wiersz.PS Wyglądasz kwitnąco

 • Gość: [Marta] *.protonet.pl

  A w jaki rejon Polski chcecie się wybrać? Ja właśnie dziś szukałam noclegu na najbliższy weekend w tatrach i w kilku miejscach wspominali, że mają wolne właśnie na ten długi weekend.
  My jedziemy 19 na Mazury na wieś i właściciel przy rezerwacji wspominał, że tydzień wcześniej też ma wolne, ale to było jakiś czas temu... Jeśli będziesz chciała to podeśle Ci namiary.

 • jol-ene

  Marta, gdziekolwiek, byleby dojezdzal tam pociąg lub autobus, bo my jesteśmy bez samochodu. Chętnie przyjmę namiary!

 • akasza2

  Aż strona zapachniała. ;-)

© MASZERUJ
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci