Menu

MASZERUJ

chciałabym daleko, ale najczęściej maszeruję do pracy

14 miesięcy

jol-ene

Rok temu o tej porze dwumiesięczny Wituś spał u taty na rękach. 

A dziś śpi obok mnie duży chłopiec, który w ciągu dnia nie schodzi z rąk. Męczą go zęby i to chyba z nawiązką za brak kolek i innych niemowlęcych dramatów.

W ostatnich dniach nauczył się tak wielu nowych rzeczy. Nie mogę wyjść z podziwu, że rozumie tak trudne słowa jak "muchomor", "traktor", "drabina". Na psa i kota mówi "hau hau", na sowę "uhu", na mysz "iii". Na samochody i autobusy "rrrr" i to jest najprawdziwsze "rrr". Na petardę mówi "bum", na spadanie "bam", ma dzwonek "bom". Na krowę, blender i aspirator do nosa "auuu", piłka to "ka", jabłko to "ko". No i babcia to "baba", tata to "tata", a mamy w słowniku brak. 

Parę dni temu zaczął też mówić "mniam mniam", gdy chce zjeść coś normalnego (czyli nie pierś). Cudowne to jest. 

To wszystko znaczy, że on nadal rozwija mowę i zdolności poznawcze. A ruch pozostawia innym. Chodzi przy meblach i czasami szura krzesłem po salonie, ale ani myśli stanąć bez trzymanki czy samodzielnie ruszyć. Ma to swoje wady i zalety, ale na ten temat napiszę oddzielnie. Ale już nie tu. 

Przenoszę się na fejsa. Szukajcie pod hasłem "Zaraz coś mnie trafi".

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • nie-okrzesana

  A szkoda. Lubiłam tu przychodzić. A fB nie posiadam.

 • ub.g

  Mnie też będzie brakować wpisów. Stale zaglądałam, czy są już kolejne notki.
  Samych dobrych chwil życzę całej Waszej rodzinie ;)

 • Gość: [Malwa] *.toya.net.pl

  A u nas odwrotnie :) Rozwój ruchowy na pierwszym miejscu, a z mową to tak skokowo. Pojawiają się nowe słowa ku wielkiej uciesze rodziców, a potem słuch o nich ginie. A Witek ma całkiem bogaty repertuar. Z tym chodzeniem, to nawet się nie obejrzysz i się zacznie. Najgorszy chyba sam początek, gdy to wszystko takie niestabilne, ale potem to ja odetchnęłam po okresie raczkowania i komplikacji z wszelkimi wyjściami z tym związanymi. Ja jestem niefejsbukowa, ale mam jakieś stare prywatne konto. Odkurzę i Cię znajdę :)

© MASZERUJ
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci